prihláseniekošíkkontaktdopravné
Chovateľské potreby a krmivá pre hlodavceChovateľské potreby a krmivá pre psovChovateľské potreby a krmivá pre mačkyChovateľské potreby a krmivá pre rybičkyChovateľské potreby a krmivá pre vtákyChovateľské potreby a krmivá pre teraristiku
Hlodavce doma
Pes doma
Mačka doma
Rybičky doma
Vtáky doma
Teraristika doma

Krmivá

Rybky by mali dostávať potravu bohatú na vitamíny a balastné látky, pretože aj rybky môžu pribrať. pribatie poškodzuje vnútorné orgány a hlavne aj pohlavné.
Kŕmia sa niekoľkými spôsobmi, množstvo krmiva dávkujte podľa počtu rybiek v nádrži. Ak budete prikrmovať moc, skazí sa voda a začnú sa v nej množiť nebezpečné baktérie, ktoré rybkám škodia.

Umelé krmiva

Umelé krmivá obsahujú všetko, čo rybky potrebujú k životu, bielkoviny a cukry, vitamíny, minerálne látky a balastné látky. Pre rastlinožravé druhy existuje rastlinné krmivo. Umelé krmiva existujú v mnohých druhoch a jemnosti mletia podľa veľkosti druhu rýb, alebo dokonca aj pre poter, k dispozícii pre akvaristov sú aj krmivá pre rybky zbierajúce potravu z hladiny alebo zo dna nádrže.

Živé krmiva

Červy: Niteľnice - sú k dostaniu v každej dobrej akvaristickej predajni a to celoročne. Kŕmenie ale vyžaduje dlhotrvajúcu prípravu pred podaním, tzn. dlhodobé čistenie pod tečúcou vodou, odstraňovanie sedimentov. Niteľnice tiež bohužiaľ v dnešnej dobe obsahujú vysoké percento ťažkých kovov a ďalších jedov.
Dážďovky - je možné zakúpiť v potrebách pre akvaristov alebo si ich môžete vyhrabať doma na komposte. Musia sa ale vykonať tzv. očista. Nechajte ich niekoľko dní v temnej krabičke na vlhkom toaletnom papieri, aby sa zbavili slizu a vyčistili svoje útroby od hliny.

Larvy hmyzu:
- k nim patria biele a čiernie komárie larvy. Hlavne tie čierne obsahujú veľké percento vitamínov, minerálnych látok a bielkovín, čo väčšinu rýb privádza k treniu. Je ale nutné dávať pozor, aby týchto lariev nebolo v nádrži viac, ako sú ryby schopné stráviť, pretože z lariev sa potom klubu skutočné komáre... a čo  dokážu, to všetci určite veľmi dobre poznáme :)

Hmyz:
- do hmyzu pre rybky radíme malé a veľké octomilky, s ktorými sme sa všetci už stretli. Iste sa vám vybaví poletujúce malé potvorky, ktoré priamo milujú hoci len máličko pobuchané jabĺčka či iné hnijúce zvyšky v odpadkovom koši. Môžu sa vyskytovať aj v kvetináčoch, nechtiac si ich môžete domov priniesť v hline alebo v kvetoch samotných. Ďalej tu patria drobné kôrovce napr. perloočky, nosatičky.

Náhradné krmiva:
- ako náhradné krmivo sa odporúča mäso sladkovodných a morských rýb najemno nasekaných alebo nastrúhaných. Mäso, ktoré ryby nespotrebujú do 5 minút, sa však musí okamžite z akvária odstrániť, aby sa nezačalo rozkladať a nezničilo vodu.
Chovateľské potreby a krmivá pre hlodavceChovateľské potreby a krmivá pre psovChovateľské potreby a krmivá pre mačkyChovateľské potreby a krmivá pre rybičkyChovateľské potreby a krmivá pre vtákyChovateľské potreby a krmivá pre teraristiku